Olivia Media, Amsterdam

Publicatie ‘Op een dag in Nieuw-West; zoeken naar de ziel van een Amsterdamse tuinstad’ (werktitel).

Het boek gaat over de Westelijke Tuinsteden en in bredere zin over het Algemeen Uitbreidingsplan (AUP). Het behandelt het onderwerp volgens de cyclus gepland, gebouwd, geleefd, herleefd. Probleemstelling is of de stedenbouwkundige ‘ziel’ van Van Eesteren en het adagium Licht, Lucht en Ruimte standhouden. Het boek wil de stedenbouwkundige ziel doorgronden en stelt zich ten doel ook suggesties voor de toekomst te doen die bijdragen aan het in stand houden van de uitgangspunten van Van Eesteren c.s.

Het boek beoogt een omslag in het denken. Het onderzoek dat de auteur de afgelopen jaren deed naar het AUP en de Westelijke Tuinsteden hebben geleid tot enkele vondsten. Deze rechtvaardigen de prikkelende gedachte dat de Westelijke Tuinsteden het predikaat ‘De Nachtwacht van de 20e eeuw’ verdienen.

Meer subsidies

Studio L A

Tweetalige publicatie Inclusive cities / Inclusieve steden. Read More

Yuting Bu, Universiteit Wageningen

Reiskosten naar Shanghai, masteronderzoek naar de rooftop farming… Read More

Temp.architecture, Amsterdam

Onderzoeksproject The Flexible City – Solutions for a Circular and Climate Adaptive Europe. Hoe kunnen we bestaand… Read More

Shock Safe Nepal |Gerealiseerd

Project ‘Shock Safe Nepal’ – aardbevingsbestendig bouwen op het platteland van Nepal… Read More
bekijk alle subsidies