Miguel van Zeven-bergen, Universiteit Utrecht

Reiskosten tbv masteronderzoeksproject met als werktitel ‘Introducing prefabricated housing in a financialized housing market: the governance of rent and risk’.

Het onderzoek richt zich op industrieel gebouwde woningen (prefabrication, kort prefab) als mogelijke genoemde deeloplossing voor de huidige tekorten aan beschikbare en betaalbare woningen. Deze nieuwe bouwvorm zorgt ervoor dat gebouwen relatief gemakkelijk verplaatsbaar zijn, waarmee ze tot op heden overwegend worden ingezet op tijdelijke locaties. Ondanks dat er veel technische en beleidsliteratuur gepubliceerd is rondom flexwonen (o.a. PBL werkserie 2020-2024; NHG, 2024), zijn er nog amper analyses van de politieke en economische drijfveren van de huidige push voor flexibele prefab woningbouw. Dit onderzoek is gericht op een dergelijke analyse van de politiek-economische drijfveren van het Nederlands woningbouwbeleid.

More grants

Noël van Dooren

Research 'House in landscape, city in delta / The work of Pjotr Gongrijp'... Read More

Publisher De Bezig Bij

Research for the publication on L.S.P. Scheffer, head of urban development 1928-52... Read More

Akshit Gupta, TU Delft

Travel expenses Master research at MIT in Boston on monitoring tree health using mobile sensors, with... Read More

Lucy Sabin, Amsterdam

Open-access boek getiteld ‘Breathable Futures: Air, Art, Media, Method’. Deze publicatie ‘richt zich op onderzoek naar de… Read More
view all grants