Cynthia Boll Photography, Beinsdorp

Multimediaal project ‘Sinking Cities’ onderzoekt wat het betekent om te leven in zinkende steden wereldwijd. Aan de hand van (visual) storytelling wordt inzichtelijk gemaakt wat bodemdaling is, wat de impact ervan is op het leven in de stad en tot welke politieke, landschappelijke en stedenbouwkundige vragen het leidt. Over Jakarta en Gouda zijn publicaties verschenen en tentoonstellingen gemaakt. Aankomend najaar wordt het onderzoek over Venetië afgerond.
Deze aanvraag heeft betrekking op de volgende fase in het project: het ontwikkelen en realiseren van een multi-city tentoonstelling over drie steden: Jakarta, Gouda en Venetië. Voor het eerst worden de verhalen, de beelden en het onderzoeksmateriaal uit drie iconische watersteden samengevoegd tot een boeiende en relevante expositie. De tentoonstelling opent in mei 2025 tijdens de Architectuurbiënnale in Venetië en reist door naar Gouda en Jakarta.

More grants

Carolien Burgers, TU Eindhoven

Travel expenses for graduate research in Philadelphia, as part of the IMAGINE... Read More

Sarika Charatkar, TU Delft

Reiskosten masteronderzoek naar alternatieve perspectieven op duurzame ontwikkelingen langs de kust in relatie tot groeiende stedelijke druk,… Read More

Noël van Dooren

Research 'House in landscape, city in delta / The work of Pjotr Gongrijp'... Read More

nai010 publishers, Rotterdam

Publication 'Valuable Neighbourhoods'. In Valuable Neighbourhoods there are pioneering collectives who have set up one or more neighbourhoods... Read More
view all grants