Amber Coppens, TU Delft

Reiskosten naar Tindouf, Algerije tbv masteronderzoek naar vluchtelingen-kampen van het Saharawi-volk. Dit project onderzoekt allereerst de cultuur, waarden en het hoge niveau van zelforganisatie en bestuur van het Saharawi-volk. Dit zal gebeuren door middel van een historische analyse van vóór en tijdens de Spaanse kolonisatie sinds 1884, en vooral tijdens de Marokkaanse bezetting sinds 1976, waardoor de Saharawi bevolking van de Westelijke Sahara gedwongen werd om ofwel onder bezetting op hun eigen grondgebied te leven, ofwel in ballingschap te gaan als vluchteling, tot op de dag van vandaag in kampen of in de diaspora.

De tweede fase van het onderzoek is etnografisch onderzoek, dat ter plaatse wordt uitgevoerd tijdens een verblijf in de kampen bij een gastgezin in Smara, een van de kampen in Algerije.

 

More grants

Pieter Hoexum, Voorschoten

De boekpublicatie ‘Zevenentwintig gezichten op de Oude Lijn’. Een ingrijpende stedelijke transformatie vindt plaats langs de oudste… Read More

Stokerkade Cultural Heritage Publishing House

Publication 'Public Works. Cornerstone of the Amsterdam School'... Read More

Sodaba Khalili, TU Delft

Reiskosten tbv masteronderzoek naar de infrastructuur voor waterkering in Tokio, met name in het stroomgebied van de… Read More

OASE Foundation

Issue #110: The soil of the (design) issue / A project of the soil... Read More
view all grants