Allard van Engelenhoven, TU Delft

Reiskosten tbv masteronderzoeks-project ‘Rights of Nature’. Dit project richt zich op de rechten van de natuur; de gebieden waar die rechten verwateren en de manieren waarop mensen die rechten terug zouden kunnen geven. Niet de mens als rechtspersoon, maar juist de natuur als rechtspersoon. Het gesprek gaat vandaag de dag vaak over tastbare rechten. Denk hierbij aan een schone bodem, drinkbaar water of biodiversiteit. Maar wat als we die focus verleggen op ontastbare rechten?
Duisternis is daar één van. En dan specifiek de poolnacht. De drijfveer achter dit onderzoek is een passie om duisternis een recht van de natuur te maken. Hoe kunnen we onze steden, ons landschap en onze natuur zo inrichten (of met rust laten) dat we de nacht terug kunnen geven aan onze planeet?
Het doel? De duisternis in de winter omarmen. Wat kunnen we van deze extremen leren en zijn bepaalde ingrepen toepasbaar op ons (stedelijk en landschappelijk) leven in Nederland? De Lofoten, een eilandengroep in Noord-Noorwegen, vormen het studiegebied.

More grants

Asmeeta Das Sharma, TU Delft

Travel expenses for master research on the role of urban planning and strategy in the crisis of climate refugees... Read More

Beeldlijn Foundation

Research into contraction in the Northern Netherlands resulting in a 4-part series for TV. Read More

Trancity, Haarlem | Realised

English-language publication with the working title 'Frame the City'... Read More

Agustina Poggione, TU Delft

Reiskosten tbv masteronderzoeksproject met als onderwerp ‘Spatial Justice in Risk Management of Coastal cities in Chile’. De… Read More
view all grants